• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ÇOCUK PSİKOLOGLARI

www.cocukpsikologlari.com

0505 767 58 85

Üyelik Girişi
Site Haritası
Forum Konuları -> Empati Nedir?
ekremculfa
27/01/2014
15:50
BAŞKALARINI TANIMA VE EMPATİ
EMPATİ NEDİR?
Bu kavram Yunancadaki “empatheia” sözcüğünden gelmektedir ki bu sözcük, “içini hissetmek” anlamına gelip, bir diğer insanın öznel deneyimini anlamayı ifade eder. Daha açık şekilde ise empati, etkileşim veya ilişki halinde olduğumuz diğer kişinin duygu ve düşünce dünyasını olabildiğince anlamaya çalışmak anlamına gelir. Empatinin olabilmesi için insanın önce kendi duygu ve düşünce dünyasına ilişkin farkındalığının artması gerekir. Kişi ancak kendi içsel dünyasının, duygu ve düşüncelerinin ve bunların davranışları ile ilişkisinin farkındaysa karşısındakinin duygu dünyasını anlamaya açık olabilir.
Bir başkasının duygularını okumak, ne hissettiğini anlamak, onun ses tonunu, duruşunu, sessizliklerini, seçtiği kelimeleri, vurgulamalarını, tonlamalarını ve bütün işaretler arasındaki duygu tonunu anlamaya çalışarak mümkündür. Çoğumuz iletişimi kelimelerimizle sağladığımıza inanırız, ancak kelimeler iletişimin ancak %25’ini oluşturmaktadır.söz konusu duygular olduğunda ise kelimeler çoğunlukla sözsüz iletişimin anlattığından çok daha azını anlatırlar. Çoğu insan duygularını kelimelere dökmekte zorlanır ancak ses tonu, duruşu, tonlaması, vurgusu, göz teması, niyet ettiğimizden çok daha fazlasını anlatır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret228882
iletisim Sorunlari icin arayin 0533 373 8123

Adalar Cocuk Psikologlari, Arnavutköy Cocuk Psikologu, Ataşehir Cocuk Psikologlari, Avcılar Cocuk Psikologlari, Bağcılar Cocuk Pedagogu, Bahçelievler Cocuk Pedagoglari, Bakırköy Cocuk Psikologlari, Başakşehir Cocuk Psikologlari, Bayrampaşa Cocuk Psikologlari, Beşiktaş Cocuk Psikologlari, Beykoz Cocuk Psikologlari, Beylikdüzü Cocuk Psikologlari, Beyoğlu Cocuk Psikologlari, Büyükçekmece Cocuk Psikologlari, Çatalca Cocuk Psikologlari, Çekmeköy Cocuk Psikologlari, Esenler Cocuk Psikologlari, Esenyurt Cocuk Psikologlari, Eyüp Cocuk Psikologlari, Fatih Cocuk Psikologlari, Gaziosmanpaşa Cocuk Psikologlari, Güngören Cocuk Psikologlari, Kadıköy Cocuk Psikologlari, Kağıthane Cocuk Psikologlari, Kartal Cocuk Psikologu, Küçükçekmece Cocuk Psikologlari, Maltepe Cocuk Psikologlari, Pendik Cocuk Psikologlari, Sancaktepe Pedagog, Sarıyer Cocuk Psikologlari, Silivri Cocuk Psikologlari, Sultanbeyli Pedagog, Sultangazi Cocuk Psikologu, Şile Cocuk Psikologu, Şişli Cocuk Psikologlari, Tuzla Cocuk Psikologlari, Ümraniye Cocuk Psikologlari, Üsküdar Pedagog, Zeytinburnu Cocuk Psikologlari, istanbul Pedagoglar

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat
Hava Durumu
Ergen Psikoloğu